leczenie niepłodności i endometrioza
okulista poznań – jaskra

Tezepelumab u dorosłych z niekontrolowaną astmą cd

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Zatwierdzono niezależne komisje etyczne, a wszyscy pacjenci wyrazili świadomą zgodę na piśmie zgodnie z lokalnymi wymogami. Randomizacja i oślepienie
Pacjenci byli losowo przydzielani (w stosunku 1: 1: 1: 1), zgodnie z centralną interaktywną odpowiedzią głosową lub systemem odpowiedzi w sieci, aby otrzymać jedną z trzech różnych dawek podskórnego tezepelumabu lub placebo. Randomizacja była stratyfikowana w zależności od lokalizacji (Japonia lub reszta świata), liczba granulocytów kwasochłonnych we krwi (. 250 lub <250 komórek na mikrolitr) mierzona przez lokalne laboratorium, a poziom dawki wziewnych glikokortykosteroidów (średni lub wysoki, na podstawie wytycznych GINA 201224). Pacjenci otrzymujący schemat leczenia podtrzymującego doustnych glikokortykosteroidów zostali przydzieleni do dawki wziewnej glikokortykosteroidów w dużych dawkach. Tezepelumab i placebo zostały przygotowane przez personel ośrodka, który był świadomy zadań w grupie próbnej i nie uczestniczył w ocenach próbnych. Agenci próbni mieli podobny wygląd i byli obsługiwani przez personel, który nie był świadomy zadań w grupie próbnej. Kontekstowe leki kontrolujące astmę utrzymywano w stałej dawce przez cały okres leczenia.
Procedury
Pacjentom przypisano wstrzyknięcia podskórne tezepelumabu w dawce 70 mg co 4 tygodnie (mała dawka), 210 mg co 4 tygodnie (średnia dawka) lub 280 mg co 2 tygodnie (wysoka dawka) lub placebo co 2 tygodnie dla czas trwania próby. Aby utrzymać oślepienie, pacjenci, którzy zostali przydzieleni do 4-tygodniowych schematów dawkowania, otrzymywali placebo podczas pośrednich wizyt.
Wyjściowy wstępny rozcieńczacz wstępny i ocena spirometryczna po rozszerzeniu oskrzeli, pomiary frakcji wydychanego tlenku azotu (Feno), liczba eozynofili we krwi, wynik ACQ-6 oraz wynik w kwestionariuszu jakości życia astmy (ustandaryzowany) dla osób w wieku 12 lat lub starszych (AQLQ [S] +12 [określany jako AQLQ] 27, zakres od do 7, z wyższymi wynikami wskazującymi lepszą jakość życia związaną z astmą, minimalnie istotna klinicznie różnica, 0,5 punktu) 28 uzyskano w ciągu 5 tygodni okres przesiewania. Wynik ACQ-6, wynik AQLQ i wynik objawów astmy (odzwierciedlający ciężkość w ciągu dnia, częstotliwość w ciągu dnia i nasilenie w nocy, zakres, 0 [brak objawów] do 4 [najgorsze możliwe objawy]) zostały zarejestrowane przy użyciu urządzenia elektronicznego ( dalsze szczegóły znajdują się w Dodatku Uzupełniającym). Bezpieczeństwo było monitorowane w każdej z próbnych ośrodków, pytając uczestników, czy mieli jakieś niepożądane zdarzenia z rejestracji przez badanie w 64. tygodniu.
Punkty końcowe i oceny
Pierwszorzędowym punktem końcowym skuteczności była roczna częstość zaostrzeń astmy (zdarzenia na pacjenta w ciągu roku) w 52. tygodniu. Zaostrzenie astmy zdefiniowano jako pogorszenie objawów astmy, które doprowadziło do któregokolwiek z poniższych: stosowania ogólnoustrojowych glukokortykoidów (doustnie lub do wstrzykiwania) lub, w przypadku stabilnego schematu leczenia podtrzymującego doustnych glikokortykosteroidów, podwojenie dawki przez 3 dni lub dłużej; wizyta w oddziale ratunkowym z powodu astmy prowadzącej do ogólnoustrojowego leczenia glikokortykosteroidami; lub hospitalizacji w szpitalu z powodu astmy. Pogorszenie się astmy zdefiniowano jako nowe lub nasilone objawy lub oznaki, które były niepokojące dla pacjenta lub związane z alarmem opartym na dzienniku astmy.
Drugorzędowe punkty końcowe obejmowały zmiany w stosunku do linii podstawowej w prekodymilatorze i FEV1 po podaniu czynnika rozszerzającego oskrzela (zwiększenie wartości wskazuje na poprawę czynności płuc, minimalną istotną klinicznie różnicę, 100 do 200 ml), 29 wyników ACQ-6, ocenę AQLQ, ocenę objawów astmy i wymuszone pojemność życiowa (FVC), jak również roczna częstość zaostrzeń astmy w 52. tygodniu, czas do pierwszego zaostrzenia astmy, czas do pierwszego ciężkiego zaostrzenia astmy, odsetek pacjentów z co najmniej jednym zaostrzeniem astmy, oraz odsetek pacjentów z co najmniej jednym ciężkim zaostrzeniem astmy
[więcej w: valused ulotka, alprox opinie, suplasyn 1 shot ]

Tags: , ,

No Responses to “Tezepelumab u dorosłych z niekontrolowaną astmą cd”

 1. Antoni Says:

  Moja mama tez im wierzyla

 2. Crazy Eights Says:

  [..] Cytowany fragment: sprzęt do makijażu permanentnego[...]

 3. Swerve Says:

  Koszt w aptece bez recepty niecałe 20 zł.

 4. Sidewalk Enforcer Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: trener personalny szczecin[...]

 5. Mule Skinner Says:

  Niedoczynność tarczycy to dość uciążliwa choroba i trzeba brać leki praktycznie cały czas

 6. Norbert Says:

  [..] Cytowany fragment: logopeda[...]

 7. Jigsaw Says:

  Bo lubię owoce… Jeść

Powiązane tematy z artykułem: alprox opinie suplasyn 1 shot valused ulotka