leczenie niepłodności i endometrioza
okulista poznań – jaskra

Symulacja wzrostu trajektorii otyłości u dzieci w wieku dorosłym

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Chociaż obecna epidemia otyłości została dobrze udokumentowana u dzieci i dorosłych, mniej wiadomo na temat długoterminowego ryzyka otyłości u dorosłego dla danego dziecka w jego wieku i wadze. Opracowaliśmy model symulacyjny, aby oszacować ryzyko otyłości u dorosłych w wieku 35 lat dla obecnej populacji dzieci w Stanach Zjednoczonych. Metody
Zebrano dane o wysokości i wadze z pięciu ogólnokrajowych badań podłużnych, w sumie 176 720 obserwacji z 41 567 dzieci i dorosłych. Symulowaliśmy trajektorie wzrostu w całym cyklu życia i dostosowywaliśmy je do trendów świeckich. Stworzyliśmy 1000 wirtualnych populacji miliona dzieci w wieku 19 lat, które były reprezentatywne dla populacji w 2016 roku w Stanach Zjednoczonych i przewidywały trajektorie wzrostu i masy ciała do wieku 35 lat. Ciężką otyłość zdefiniowano jako wskaźnik masy ciała (BMI, waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) wynoszący 35 lub więcej u dorosłych i 120% lub więcej z 95. percentyla u dzieci.
Wyniki
Biorąc pod uwagę obecny poziom otyłości u dzieci, modele przewidywały, że większość dzisiejszych dzieci (57,3%, przedział niepewności 95% [UI], od 55,2 do 60,0) będzie otyłych w wieku 35 lat, a około połowa prognozowanego rozpowszechnienia nastąpi w dzieciństwie. Nasze symulacje wykazały, że względne ryzyko otyłości u dorosłych zwiększyło się wraz z wiekiem i BMI, z 1,17 (95% UI, 1,09 do 1,29) dla 2-latków z nadwagą do 3,10 (95% UI, 2,43 do 3,65) dla 19-letniego starcy z ciężką otyłością. W przypadku dzieci z ciężką otyłością, szansa, że nie będą już otyłe w wieku 35 lat spadła z 21,0% (95% UI, 7,3 do 47,3) w wieku 2 lat do 6,1% (95% UI, 2,1 do 9,9 ) w wieku 19 lat.
Wnioski
Na podstawie naszych modeli symulacyjnych otyłość u dzieci i nadwaga będą nadal stanowić poważny problem zdrowotny w Stanach Zjednoczonych. Wczesny rozwój otyłości przewidywał otyłość w wieku dorosłym, szczególnie w przypadku dzieci poważnie otyłych. (Finansowane przez JPB Foundation i inne.)
[hasła pokrewne: apteka gemini bydgoszcz, odruch ścięgna achillesa, suplasyn 1 shot ]

Tags: , ,

No Responses to “Symulacja wzrostu trajektorii otyłości u dzieci w wieku dorosłym”

 1. Tomasz Says:

  [..] Cytowany fragment: podolog[...]

 2. Diana Says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

 3. Yellow Menace Says:

  [..] Odniesienie w tekscie do gliwice[...]

 4. Old Regret Says:

  Od jakiegoś czasu mam wysokie ciśnienie 

Powiązane tematy z artykułem: apteka gemini bydgoszcz odruch ścięgna achillesa suplasyn 1 shot