leczenie niepłodności i endometrioza
okulista poznań – jaskra

Podstawowa insulina i układ sercowo-naczyniowy i inne wyniki w cukrzycy AD 8

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Okres próbny dłuższy niż 6 lat, wysoki wskaźnik obserwacji i przestrzeganie leczenia, duża liczba wyników sercowo-naczyniowych oraz prospektywne zbieranie i ocenianie tych wyników zapewniły wystarczającą moc do wykrycia klinicznie ważnego krótkoterminowego lub termin efekt sercowo-naczyniowy. Ponadto, prospektywne gromadzenie danych dotyczących hipoglikemii, przyrostu masy ciała i raków zapewniało wykrycie i określenie ilości potencjalnych szkód. Ograniczenia badania obejmują fakt, że metformina była ostatecznie użyta przez 47% grupy insuliny-glarginy. Dowody na to, że metformina jest kardioprotekcyjna14,15,28, podnoszą prawdopodobieństwo, że metformina mogła złagodzić jakiekolwiek uszkodzenie układu sercowo-naczyniowego insuliny. Jednakże, jakakolwiek korzyść z metforminy miałaby również zastosowanie do 60% grupy opieki standardowej, która stosowała metforminę. Po drugie, w badaniu ORIGIN uczestniczyli ludzie, którzy nie są zwykle przepisywani przez insulinę, i u których zastosowano insulinę glargine w celu osiągnięcia poziomów glukozy w osoczu na czczo znacznie niższych niż te zwykle osiągane podczas leczenia insuliną. Jednak efekt u uczestników zi bez cukrzycy był podobny. Na koniec, próba ORIGIN została zaprojektowana w celu przetestowania wpływu stosowania miareczkowanej insuliny bazowej w celu kontrolowania poziomu glukozy w porównaniu ze standardową opieką z sugerowanymi przez wytyczne poziomami kontroli glikemii. Badanie ORIGIN nie zostało specjalnie zaprojektowane do testowania intensywniejszego i mniej intensywnego obniżania poziomu glukozy. Ponieważ uzyskano dużą różnicę w zużyciu insuliny (w porównaniu z niewielką różnicą w kontroli glikemii), wyniki te są najbardziej istotne dla wpływu leczenia insuliną, a nie wpływu obniżenia stężenia glukozy na wyniki sercowo-naczyniowe lub mikronaczyniowe, co zostało zbadane w innych badaniach. próby. 7,10,15,24,25
Ostatecznie, nie stwierdzono wcześniej nierozpoznanych działań niepożądanych insuliny podstawowej podczas dokładnej obserwacji mediana wynoszącej 6,2 roku; Stężenie hipoglikemii było niskie, a przyrost masy skromny. Sugeruje to, że głównym klinicznym zastosowaniem insuliny jest elastyczny lek obniżający stężenie glukozy, a wcześniej zgłoszone korzyści sercowo-naczyniowe w cukrzycy typu 129 i typu 27,15 mogły być spowodowane raczej efektami metabolicznymi niż bezpośrednimi efektami sercowo-naczyniowymi.
Podsumowując, leczenie podstawową insuliną glargine przez ponad 6 lat miało neutralny wpływ na wyniki sercowo-naczyniowe i nowotwory. Co więcej, terapia ta utrzymywała prawie normalną kontrolę glikemii i spowalniała progresję dysglikemii, ale wiązała się ze skromnym wzrostem epizodów hipoglikemii i nadwagą. To, czy korzyści z glikemii wpłyną na przyszłą mikrokrążenie lub inne wyniki, pozostaje nieznane. W międzyczasie wyniki badania ORIGIN nie potwierdzają zmiany standardowych terapii na wczesną dysglike- mię.
[przypisy: szpital kniaziewicza, amertil ulotka, odruch ścięgna achillesa ]

Tags: , ,

No Responses to “Podstawowa insulina i układ sercowo-naczyniowy i inne wyniki w cukrzycy AD 8”

 1. Hog Butcher Says:

  Samemu się jest tępotą i innych pouczać

 2. Judge Says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: kardiolog[...]

 3. Jagoda Says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 4. Adrian Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: okulista dziecięcy[...]

 5. Antonina Says:

  Wartościowy tekst, ale niepełny.

Powiązane tematy z artykułem: amertil ulotka odruch ścięgna achillesa szpital kniaziewicza