leczenie niepłodności i endometrioza
okulista poznań – jaskra

IVF Przenoszenie świeżych lub zamrożonych zarodków u kobiet bez jajników policystycznych

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wśród kobiet, które przechodzą zapłodnienie in vitro (IVF), wykazano, że przenoszenie zamrożonych embrionów powoduje wyższy odsetek żywych urodzeń niż przenoszenie świeżych zarodków u osób z niepłodnością związaną z zespołem policystycznych jajników. Nie wiadomo, czy transfer mrożonych zarodków daje podobne korzyści u kobiet z niepłodnością, które nie są związane z zespołem policystycznych jajników. Metody
Losowo przydzielono 782 bezpłodnym kobietom bez zespołu policystycznych jajników, które przechodziły pierwszy lub drugi cykl IVF w celu otrzymania zamrożonego zarodka lub świeżego zarodka w dniu 3. W grupie zamrożonych zarodków wszystkie zarodki stopnia 1. i 2. zostały zamrożone , a maksymalnie dwa zarodki rozmrożono w dniu przeniesienia w następnym cyklu. W grupie świeżego zarodka w stymulowanym cyklu przeniesiono maksymalnie dwa świeże zarodki. Głównym rezultatem była trwająca ciąża po pierwszym transferze zarodków.
Wyniki
Po pierwszym ukończonym cyklu trwająca ciąża wystąpiła u 142 z 391 kobiet (36,3%) w grupie zamrożonych zarodków iw 135 z 391 (34,5%) w grupie świeżego zarodka (wskaźnik ryzyka w grupie zamrożonych zarodków, 1,05 95% przedział ufności [CI], 0,87 do 1,27, P = 0,65). Wskaźnik żywych urodzeń po pierwszym transferze wyniósł odpowiednio 33,8% i 31,5% (wskaźnik ryzyka, 1,07, 95% CI, 0,88 do 1,31).
Wnioski
Wśród niepłodnych kobiet bez zespołu policystycznych jajników, które przechodziły IVF, przeniesienie zamrożonych zarodków nie skutkowało istotnie wyższymi odsetkami trwającej ciąży lub żywego porodu niż przeniesieniem świeżych zarodków. (Finansowany przez My Duc Hospital; ClinicalTrials.gov number, NCT02471573.)
[więcej w: apteka gemini trzy lipy Warszawa, apteka gemini trzy lipy, proszek zasadowy z inuliną ]

Tags: , ,

No Responses to “IVF Przenoszenie świeżych lub zamrożonych zarodków u kobiet bez jajników policystycznych”

 1. Zofia Says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: opinie medyczne[...]

 2. Klaudia Says:

  ja proponuje udać się do dobrego endokrynologa

 3. Luiza Says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: odszkodowania komunikacyjne[...]

 4. Katarzyna Says:

  Poszłam do dermatolożki i powiedziała, że to nic groźnego

 5. High Kingdom Warrior Says:

  [..] Cytowany fragment: produkty bezglutenowe[...]

 6. Mr. Gadget Says:

  też przez długi okres czasu myślałam, że mnie boli żołądek

Powiązane tematy z artykułem: apteka gemini trzy lipy proszek zasadowy z inuliną szpital kniaziewicza