leczenie niepłodności i endometrioza
okulista poznań – jaskra

Glecaprewir i Pibrentaswir u pacjentów z HCV i ciężką niewydolnością nerek ad 8

Posted in Uncategorized  by admin
November 1st, 2018

Dane pochodzące od 19 pacjentów, którzy nie byli poddawani hemodializie w punkcie wyjściowym, sugerują, że pibrentawir glecaprewiru nie wpływa negatywnie na czynność nerek. Wiele schematów antywirusowych o bezpośrednim działaniu nie jest zalecana u pacjentów z zaawansowanym zaburzeniem czynności nerek; bezpieczeństwo stosowania schematów zawierających sofosbuwir nie jest ustalone u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek. Leczenie preparatem Sofosbuvir nie jest zalecane u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek, ponieważ główny metabolit sofosbuwiru (GS-331007) jest wydalany głównie przez nerki, co prowadzi do narażenia na leki, które są do 20 razy większe niż zamierzona ekspozycja29; tacy pacjenci wykazali postępujące pogorszenie czynności nerek podczas leczenia schematem opartym na sofosbuwirze30. Przeciwnie, ani glekaprewir, ani pibrentaswir nie są wydalane przez nerki, a minimalna zmiana w ekspozycji na lek jest obserwowana u pacjentów z zaawansowaną chorobą nerek.24,25 W tym badaniu glecaprewir i pibrentaswir nie zostały usunięte z osocza podczas hemodializy, co jest zgodne z wcześniejszymi wynikami u pacjentów poddawanych hemodializie, ale nie zakażonych HCV.
Ograniczeniem tego badania był brak grupy kontrolnej placebo; włączenie grupy placebo pomogłoby wyjaśnić udział potencjalnych działań niepożądanych związanych z leczeniem w stosunku do istotnego profilu zdarzeń niepożądanych obserwowanych u pacjentów zakażonych HCV z zaawansowaną chorobą nerek. Ponadto, chociaż pacjenci, którzy otrzymali wcześniej leczenie schematami zawierającymi sofosbuwir, byli uprawnieni do wzięcia udziału w badaniu, do badania włączono tylko dwóch takich pacjentów (obaj mieli długotrwałą odpowiedź wirusologiczną po 12 tygodniach), prawdopodobnie dlatego, że nie zaleca się stosowania schematów zawierających sofosbuwir. u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
Podsumowując, badanie EXPEDITION-4 włączało pacjentów, którzy reprezentują populację o niezaspokojonym zapotrzebowaniu medycznym w leczeniu infekcji HCV: pacjenci w zaawansowanym stadium przewlekłej choroby nerek i mają genotyp 1, 2, 3, 4, 5 lub 6 infekcji, w tym pacjentów z wyrównaną marskością wątroby z lub bez wcześniejszego leczenia HCV. Leczenie pozbawionym rybawiryny, złożonym glekaprewirem i pibrentaświrem powodowało wysoki odsetek utrzymującej się odpowiedzi wirusologicznej; u żadnego pacjenta nie wystąpiła awaria wirusologiczna, niezależnie od genotypu HCV, obecność lub brak marskości lub inne czynniki wyjściowe.
[hasła pokrewne: ośrodek dla uzależnionych, odruch ścięgna achillesa, przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: odruch ścięgna achillesa ośrodek dla uzależnionych przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe nfz